Robert Lewandowski może zostać kapitanem FC Barcelony. Polak ma spore szanse na opaskę

Robert Lewandowski kapitanem FC Barcelony? Polak może wybiec z opaską na nadchodzący mecz z Rayo Vallecano. Wszystko przez to, że pozostali kandydaci do tej roli są obecnie niedostępni dla Xaviego. 
Na sezon 2023/24 ustalono nową hierarchię w FC Barcelonie. Pierwszym kapitanem Blaugrany jest Sergi Roberto, zaś następni w kolejce są Marc-Andre ter Stegen, Ronald Araujo i Frenkie de Jong.

Lewandowski kapitanem?

Barcelona mierzy się jednak obecnie ze sporymi problemami kadrowymi. Roberto i ter Stegen na pewno nie zagrają w najbliższym meczu z Rayo z powodu kontuzji. Występy Araujo i de Jonga są natomiast niepewne. Urugwajczyk co prawda jest dostępny, ale późno wrócił ze zgrupowania reprezentacji. Holender z kolei dopiero wraca do pełni sprawności.
Niewykluczone, że w obliczu takiej sytuacji opaskę kapitana otrzyma Robert Lewandowski. 35-latek był wielokrotnie przedstawiany przez Xaviego jako lider drużyny, który posiada cechy przywódcze. Kataloński „Sport” przedstawia go jako głównego kandydata do tej roli, choć na równi stawia także Pedriego.
Polak co prawda posiada dużo większe doświadczenie od młodszego kolegi, ale to za 21-latkiem stoi dużo dłuższy staż w klubie. To właśnie między tą dwójką ma zostać rozstrzygnięte, kto wyjdzie na mecz z Rayo w roli kapitana. Poza tym, wciąż nie wiadomo, czy Pedri wybiegnie na spotkanie w pierwszym składzie.