Robert Lewandowski goni Messiego i Ronaldo. Polak z szansą na TOP2 strzelców Ligi Mistrzów?

Po meczu z Napoli Robert Lewandowski zgromadził na swoim koncie 94 gole w Lidze Mistrzów. Polak umocnił się jeszcze bardziej na 3. miejscu w gronie najlepszych strzelców rozgrywek. Zmniejszył również stratę do Leo Messiego. 
FC Barcelona wygrała wczoraj z Napoli (3-1) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym Duma Katalonii pierwszy raz od dłuższego czasu awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Ostatniego gola w spotkaniu strzelił Robert Lewandowski, który ustalił tym samym wynik.

Goni legendy

Dzięki trafieniu z Napoli Lewandowski powiększył swój bramkowy dorobek w Lidze Mistrzów do 94 trafień. Zwiększył tym samym o cztery gole przewagę nad Karimem Benzemą (90) oraz o 23 nad Raulem (71). Polak zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Warto również wspomnieć, że spośród piłkarzy obecnie grających w LM Polak jest zdecydowanym liderem. Dużo niżej znajdują się choćby Thomas Mueller (54) czy Kylian Mbappe (46).

Przed Lewandowskim znajdują się obecnie tylko dwaj najlepsi piłkarze w historii Ligi Mistrzów, a więc Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Strata do obu jest wciąż bardzo duża. Portugalczyk na swoim koncie ma aż 140 goli, zaś Argentyńczyk – 129.
Przegonienie Ronaldo i zajęcie fotelu lidera wydaje się wręcz nierealne. W kontekście Messiego jest to jednak nieco bardziej możliwe, choć wciąż wydaje się niebywale ciężkie. Obecnie Lewandowski zdobywa średnio 0,79 bramki na mecz. Teoretycznie, przy zachowaniu obecnej skuteczności, Polak do wskoczenia na drugie miejsce potrzebowałby aż 45 spotkań.