Robert Lewandowski bohaterem meczu z PSG. Hiszpańskie media zakochane w grze Polaka

Robert Lewandowski nie strzelił gola w meczu z PSG, ale zebrał świetne noty w katalońskich mediach. Polak jest chwalony za swoja grę i zachowania na murawie. 
FC Barcelona wygrała pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z PSG (3-2). Żadnego z trzech goli dla Blaugrany nie strzelił Robert Lewandowski. Wyręczali go w tym koledzy w postaci Raphinii (2 gole) i Christensena.

Świetne noty

Mimo to w mediach nie ma żadnej krytyki w stosunku do gry Polaka. Wręcz przeciwnie. Katalońskie media wychwalają Lewandowskiego przede wszystkim za jego boiskową mądrość. „Sport” wystawił mu przykładowo ocenę „7”, podczas gdy w ofensywie wyższe dostali tylko Raphinha i Yamal – kolejno „9” i „8”.

– Dla Polaka był to test cierpliwości. Nielicznymi piłkami, które otrzymywał, zarządzał rozsądnie. W pierwszej połowie rzadko pojawiał się w grze, ale zawsze wiedział, o co chodzi – uzasadnia kataloński „Sport”.

– Nuno Mendes zatrzymał piłkę po strzale głową Lewandowskiego, który wydawał się skazany na gola. Był bardzo zaangażowany w grę – dodali dziennikarze. 
– Świetna pierwsza połowa Polaka. Uczestniczył w tworzeniu gry, wyjaśniał wszystkie sytuacje, a przy pierwszym golu absorbował bramkarza. Mógł nawet strzelić gola, ale piłka została na linii. Później grał nieco słabiej, ale odbudował się w końcówce, gdy długo utrzymywał się przy piłce – pisze z kolei „Mundo Deportivo”. 

FC Barcelona przystąpi do rewanżu z PSG z jednobramkową zaliczką. Rozstrzygnięcie ćwierćfinału poznamy bardzo szybko, bo drugi mecz zostanie rozegrany już w najbliższy wtorek.

Dodaj komentarz