Rewolucja w Premier League! Kluby przegłosowały ograniczenie wydatków. Tylko 3 głosy na „nie”

Martyn Ziegler z „The Times” przekazał sensacyjne wieści. Z informacji dziennikarza wynika, że w Premier League niebawem możemy być świadkami ograniczenia wydatków związanych z transferami. „Za” miała opowiedzieć się zdecydowana większość klubów z angielskiej elity. 
W futbolowym świecie od wielu lat padają ogromne kwoty za przeprowadzane transfery. Prym w wydatkach wiodą największe kluby z lig Top 5, co skutecznie zwiększa przepaść między nimi a zespołami z mniejszą zdolnością finansową. Zasady Finansowego Fair Play, które stworzyła FIFA, miała pomóc w tej sytuacji, jednak regulamin kompletnie nie zdaje egzaminu. Wkrótce w Premier League może jednak odbyć się rewolucja.

Wielkie zmiany

Jak poinformował dziennikarz „The Times”, Martyn Ziegler, w Anglii odbyło się głosowanie w kwestii ograniczenia wydatków klubów w stosunku do zyskó z praw telewizyjnych i umów komercyjnych. Większość miała być pozytywnie nastawiona do takiego pomysłu i głosowała „za”. Przeciw wniosły tylko Manchester City, Manchester United oraz Aston Villa. Chelsea natomiast wstrzymała się od głosu.
Ziegler dodał, że wniosek zostanie teraz przekazany dalej. Jego zaakceptowanie zależy od Walnego Zgromadzenia, na którym zasiądą przedstawiciele Piłkarskiej Komisji Negocjacyjnej i Konsultacyjnej, Związku Piłki Nożnej, English Football League i Premier League. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to nowe reguły mają obowiązywać od sezonu 2025/26.

Dodaj komentarz