Reprezentacja Szwecji mocno osłabiona. Ważny piłkarz nie zagra w meczu z Polską

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Tymczasem trudny sezon coraz mocniej daje się we znaki piłkarzom. Reprezentacja Szwecji doznała sporego osłabienia przed nadchodzącym turniejem. Ze składu grupowych rywali Polaków wypadł przez kontuzję Martin Olsson.

„Biało-Czerwoni” Euro 2020 rozpoczną od spotkania ze Słowacją. Następnie czeka ich ciężki mecz z Hiszpanią, zaś ostatnimi przeciwnikami w „naszej” grupie jest Szwecja. To właśnie Skandynawowie zostali zmuszeni do awaryjnego powołania po kontuzji jednego kadrowicza.

Na ostatniej prostej

Szwedzka federacja poinformowała, że Martin Olsson opuścił zgrupowanie reprezentacji. Wszystko przez uraz kości strzałkowej. Piłkarz Swansea City na pewno nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy.

Zamiast niego zdecydowano się już powołać innego obrońcę. Jego miejsce zajmie Pierre Bengtsson, zawodnik duńskiego Vejle BK. Po spotkaniu towarzyskim z Islandią (2-0) miał on teoretycznie opuścić zgrupowanie. Kontuzja kolegi sprawiła jednak, że pojedzie z drużyną na mistrzostwa.

Obaj panowie grają na pozycji lewego defensora. Olsson jest zdecydowanie bardziej doświadczony, jeśli chodzi o występy dla narodowej reprezentacji (55 meczów). Bengtsson nie ustępuje mu jednak znacząco. 33-latek ma na koncie 37 meczów dla kadry.