Reprezentacja Francji rozjechana przez własnych dziennikarzy. Polacy mają powody do optymizmu

Francuscy dziennikarze zmiażdżyli swoją reprezentację po niespodziewanym remisie z Kanadą (0-0). Prasa jest wściekła na „Trójkolorowych” i bezlitośnie podsumowała ich występ. 
Francja w niedzielny wieczór rozgrywała mecz towarzyski przed Euro 2024 z Kanadą. Sensacja długo wisiała w powietrzu. „Trójkolorowi” ostatecznie zaledwie zremisowali z rywalami, ale byli blisko przegranej. Od niespodziewanej klęski uratowała ich poprzeczka.

„Ospali, nieciekawi”

Drużyna Didiera Deschampsa zawiodła oczekiwania nie tylko kibiców, ale i dziennikarzy. Redaktorzy „L’Equipe” nie szczędzili gorzkich słów pod adresem zawodników. W ich oczach spotkanie przebiegało pod dyktando Kanadyjczyków. Francja była zupełnie bezzębna, a jej gra pozbawiona jakiegokolwiek pomysłu.

– Można było się spodziewać dzikiego meczu, ale tak nie było. „Trójkolorowi” po prostu nie wiedzieli, jak rozegrać to nudne spotkanie. Dysponowali tylko szczątkami sytuacji – pisali dziennikarze. 
– „Les Bleus” byli ospali, pozbawieni wyobraźni i nieciekawi – dodali. 

Przypomnijmy, że Francja trafiła do grupy z Polską. Z „Trójkolorowymi” rozegramy nasz trzeci mecz na Euro. Wcześniej obie drużyny czekają jeszcze starcia z Holendrami i Austriakami.

Dodaj komentarz