Rekord Kane’a zostanie unieważniony? Zaskakujący głos z Niemiec w sprawie 41 goli Lewandowskiego

Harry Kane imponuje strzelecką skutecznością w bieżącym sezonie w Bayernie Monachium. Niewykluczone, że Anglikowi uda się nawet przebić rekord Roberta Lewandowski w liczbie strzelonych bramek w jednej kampanii Bundesligi. Portal „SPORTSCHAU” uważa jednak, że… może on zostać unieważniony. 
Przez wiele lat Gerd Muller mógł poszczycić się 40 trafieniami w jednym sezonie Bundesligi w barwach Bayernu Monachium. Był to absolutny rekord w Niemczech, którego nie był w stanie pobić nikt, aż do sezonu 2020/21. Wówczas Robert Lewandowski uzbierał 41 bramek i wydawało się, że ponownie będzie to bariera, której nie przebije nikt przez bardzo długi czas.

Unieważnione osiągnięcie?

No właśnie, wydawało się. Obecnie formą w Bayernie bryluje Harry Kane, który w zaledwie 10 meczach Bundesligi w tym sezonie uzbierał 15 goli. Tym samym coraz realniejsze wydaje się przynajmniej nawiązanie rywalizacji z Robertem Lewandowskim w kwestii rekordu sprzed dwóch lat. Warto zaznaczyć, że kiedy Polak bił rekord, miał tyle samo trafień na koncie, po tylu samo meczach.
Portal sportschau.de uważa jednak, że nawet, gdyby Kane zdołał przebić 41 goli Lewandowskiego, to jego rekord byłby nieważny. Dlaczego? Dziennikarze twierdzą, że bramki muszą iść w parze ze zdobytymi trofeami.
– Jeszcze długa droga do rekordu Lewandowskiego. (..) Ale w tej formie Kane jest praktycznie nie do zatrzymania w pogoni za rekordami. Jednak jego głównym celem w Monachium nie powinno być ustanawianie indywidualnych rekordów, ale w końcu świętowanie wielkich sukcesów z drużyną. Pomimo wszystkich swoich osobistych osiągnięć Kane nie był w stanie zdobyć tytułu ani ze swoimi klubami, ani z reprezentacją. (…) Jeśli więc Kane ustanowi rekordy na koniec sezonu, będą się one liczyć tylko wtedy, gdy niektóre z bramek będą miały decydujące znaczenie dla tytułu. Mueller i Lewandowski wyraźnie wyprzedzili go pod tym względem – czytamy.

2 komentarze do “Rekord Kane’a zostanie unieważniony? Zaskakujący głos z Niemiec w sprawie 41 goli Lewandowskiego”

Możliwość komentowania została wyłączona.