Real Madryt odrzuci zaproszenie na KMŚ! Ancelotti dał jasno do zrozumienia, co myśli

Carlo Ancelotti zabrał głos w sprawie występu Realu Madryt na Klubowych Mistrzostwach Świata. Włoch postawił sprawę jasno. „Królewscy” nie wezmą udziału w rozgrywkach!
Real Madryt wygrał kilka dni temu kolejną Ligę Mistrzów. W finale „Los Blancos” pokonali Borussię Dortmund (2-0). Zakwalifikowali się również do Klubowych Mistrzostw Świata, które od najbliższej edycji zmieniają formułę. Zagrają w nich bowiem aż 32 drużyny. Termin rozegrania mundialu datowano na połowę czerwca i trwać miał do połowy lipca.

Bojkot

Carlo Ancelotti już wcześniej mówił, że pomysł rozszerzenia rozgrywek jest zły. Zawodnicy stracą bowiem swój okres na regenerację, co spowoduje zwiększeniem częstotliwości urazów. Włoch w rozmowie z „Il Giornale” ponownie zabrał głos w tym temacie. Tym razem zdecydowanie podszedł do tematu i zapowiedział, że Real nie przyjmie zaproszenia do udziału w KMŚ.

– FIFA zapomina, że nikt nie chce brać udziału w tym turnieju. Pojedynczy mecz Realu jest wart 20 milionów euro. FIFA chce tyle dać za całe rozgrywki! Zaproszenie odrzucimy i my, i pozostałe kluby – oznajmił Ancelotti. 
„Królewscy” wygrywali Klubowe Mistrzostwo Świata pięciokrotnie. Triumfowali w 2014, 2016, 2017, 2018 oraz 2022 roku.

Dodaj komentarz