Rangnick w Manchesterze to zła wiadomość dla reszty ligi? Klopp: „Kolejny dobry trener”

Zatrudnienie Ralfa Rangnicka w Manchesterze United nie jest dobrą wiadomością dla innych zespołów Premier League. Jurgen Klopp uważa, że teraz liga stanie się cięższa. – Niestety – stwierdził Niemiec.

Jakiś czas temu Ole Gunnar Solskjaer pożegnał się z posadą trenera „Czerwonych Diabłów”. Na stanowisku zastąpił go tymczasowo Michael Carrick, lecz niebawem i on może zostać zastąpiony przez… tymczasowego trenera. Drużynę do końca sezonu obejmie bowiem Ralf Rangninck, który następnie pozostanie na Old Trafford w roli doradcy.

Zła wiadomość

Rangnick będzie kolejnym niemieckim szkoleniowcem, który trafia do Premier League. Wiadomość o przyjściu rodaka do Anglii zmartwiła Jurgena Kloppa. Trener Liverpoolu uważa, że teraz liga stanie się jeszcze trudniejsza.

– To naprawdę doświadczony trener. Od zera zbudował dwa kluby – RB Lipsk i Hoffenheim. Niestety kolejny dobry trener przyjeżdża do Anglii. Manchester United na boisku będzie dobrze zorganizowany. To nie jest dobra wiadomość dla innych zespołów – komentował Klopp.

– Rangnick jest bardzo ceniony wśród trenerów. Tam, gdzie był, wykonał niesamowitą pracę. Zaczął jako młody człowiek w Stuttgarcie, a potem piął się w górę. Kiedyś mierzyliśmy się w Niemczech. Mógł o tym zapomnieć, ale często dzwonił do mnie do Mainz – dodał.