Rafał Gikiewicz znalazł nowy klub. Odejdzie z Niemiec po prawie 10 latach

Rafał Gikiewicz najpewniej odejdzie z Augsburga, tym samym kończąc swoją wieloletnią przygodę z niemiecką piłką. Według najnowszych informacji jego kolejnym przystankiem będzie Turcja. 

Gikiewicz na niemieckich boiskach występuje od 2014 roku, kiedy to ze Śląska Wrocław trafił do drugoligowego Eintrachtu Brunszwik. Przez kolejne lata nie zmienił kraju i występował we Freiburgu, Unionie Berlin oraz obecnie w Augsburgu. Na poziomie Bundesligi łącznie zanotował 126 występów.

Kierunek: Turcja

Najprawdopodobniej na tym jednak licznik się zatrzyma. Z 30 czerwca wygasł kontrakt 35-latka z Augsburgiem, więc „Giki” został wolnym zawodnikiem. Na tę chwilę ma być natomiast dogadany z nowym pracodawcą.

Według dziennikarza Ertana Suzguna Gikiewicz dogadał się z Ankaragucu. Gikiewicz ustalił warunki rocznego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Polak z miejsca powinien wskoczyć do pierwszego składu tureckiej ekipy. Pierwszym bramkarzem jest jak na razie Bahadir Gungordu, który jeszcze w minionym sezonie był zaledwie rezerwowym.