PZPN skomentował aferę antydopingową. Co z występem Salamona w reprezentacji?

Kwestia pozytywnego testu antydopingowego Bartosza Salamona wzbudziła spore emocje w środowisku. Kibice zaczęli się martwić, czy nie wpłynie ona także na wynik meczu Polska – Albania (1-0), w którym piłkarz Lecha Poznań zagrał 90 minut. Jakub Kwiatkowski uspokoił jednak, że nie będzie to miało żadnego wpływu. 

Lech Poznań opublikował we wtorek niepokojący komunikat. Kontrola antydopingowa, przeprowadzona przed meczem Ligi Konferencji z Djurgarden, wykazała wynik pozytywny w przypadku testu Bartosza Salamona. Możliwe konsekwencje dotyczące klubu szybko obiegły internet. Poruszono także kwestię reprezentacji Polski.

Kadra bezpieczna?

Przede wszystkim pojawiły się plotki o walkowerze, który miałby dotknąć zarówno Lecha, jak i reprezentację. Salamon rozegrał bowiem mecze w barwach obu drużyn – najpierw z Djurgarden w LKE, a następnie z Albanią w eliminacjach ME 2024. Jakub Kwiatkowski rozwiał jednak wątpliwości w tej sprawie.

– Tak jak wszyscy, jesteśmy mocno zaskoczeni sprawą Bartka Salamona. Mamy nadzieję, że zostanie to szybko wyjaśnione. Ta sprawa nie będzie miała żadnego wpływu na ostatnie mecze reprezentacji, gdyż kontrola antydopingowa odbyła się po meczu rozgrywek klubowych – powiedział rzecznik PZPN na łamach „WP Sportowe Fakty”.