PSG stworzy super-team? Sergio Ramos zdradził szczegóły planu paryżan

Czy włodarze Paris Saint-Germain stworzą Super-Team na miarę sukcesu w Lidze Mistrzów? Sergio Ramos w rozmowie z prezesem Realu Madryt – Florentino Perezem – przekazał informacje o planach paryżan. Czy kapitan Królewskich po sezonie zmieni klub?

Kontrakt Sergio Ramosa z Realem Madryt jest ważny do końca czerwca tego roku. W związku z tym Hiszpan może już rozpocząć rozmowy z klubami, które są nim zainteresowane. Zarząd Realu, z Florentino Perezem na czele, odbył w ostatnim czasie kilka rozmów ze swoim zawodnikiem ws. przedłużenia umowy, jednak żadna z nich nie przyniosła pożądanego efektu. Póki co nie zanosi się, by coś w tej sprawie miało ulec zmianie w przeciągu najbliższych dni, a może i tygodni.

Ambitny plan PSG

Jeden z dziennikarzy występujący w programie „El Chiringuito” zdradził, o czym ostatnio rozmawiał Ramos z prezydentem Realu. Według niego, do rozmowy na linii piłkarz-prezydent miało dojść na początku tego roku, a tematem był oczywiście wygasający kontrakt Hiszpana. Słowa kapitana Realu miały brzmieć następująco:

– Paris Saint-Germain powiedziało mi, że stworzą super-team wokół mnie i Leo Messiego.

34-letni Ramos zdobył z Realem dosłownie wszystkie możliwe trofea drużynowe. Pomimo wieku, Hiszpan wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a jego umiejętności połączone z doświadczeniem i charyzmą pomogłyby wejść paryżanom na jeszcze wyższy poziom.

Co z kontraktami Ramosa i Messiego?

Historia Sergio Ramosa jest niezwykle podobna do wspomnianego wcześniej Leo Messiego. Obu panom kontrakt kończy się w czerwcu tego roku i wydaje się, że obaj potrzebują zmiany otoczenia. Nie od dziś wiadomo, że Argentyńczyk chciał zmienić klub, jednak w ubiegłym okienku transferowym na drodze stanął mu zarząd FC Barcelony.

ZOBACZ: Neymar stawia twarde warunki ws. nowego kontraktu. „Brazylijczyk chce znów zagrać z Messim”

Plejada gwiazd w Paryżu

Messi, Neymar i Mbappe w ataku, Ramos w obronie, a na ławce trenerskiej Pochettino, który miałby za zadanie okiełznać wszystkie gwiazdy. Delikatne wzmocnienie defensywy i środka pola sprawiłoby, że PSG znalazłoby się w ścisłym gronie faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Należy jednak pamiętać, że właściciele wydają niemałe pieniądze na utrzymanie obecnych piłkarzy, a co dopiero, gdyby do listy płac dołączyli tacy piłkarze jak Ramos czy Messi, których wymagania finansowe nie należą do najniższych.

Michał Budzich