Procentowe szanse na mistrzostwo Polski. W grze już tylko dwa zespoły!

Do końca sezonu PKO BP Ekstraklasy pozostała zaledwie jedna kolejka. W grze o mistrzostwo Polski pozostają już tylko dwie drużyny. Wyliczono procentowe szanse obu ekip na ostateczny triumf.
Jesteśmy na finiszu zmagań o mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024. W grze o trofeum pozostają już tylko dwa zespoły – Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok. Obie drużyny mają na swoim koncie po 60 punktów. W ostatniej kolejce Jagiellonia zagra u siebie z Wartą Poznań. Z kolei Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Przed ostatnią kolejką Śląsk i Jagiellonia mają na swoim koncie tyle samo punktów. Liderem jest jednak Jaga, która ma lepszy bilans starć bezpośrednich. Tym samym Jaga ma wszystko w swoich rękach.

Procentowe szanse na mistrzostwo Polski wyliczył Paweł Mogielnicki. Według jego kalkulacji Jagiellonia ma aż 91,3% szans na tytuł mistrzowski! W przypadku Śląska jest to zaledwie 8,7%
Mogielnicki wyliczył także to, kto najprawdopodobniej spadnie z Ekstraklasy. Wiemy już, że w przyszłym sezonie w Ekstraklasie nie zobaczymy ŁKS-u Łódź i Ruchu Chorzów. Największe szanse na spadek (90,3%) daje się Koronie Kielce. W przypadku Warty Poznań jest to 8%. Pewni utrzymania nie są także Radomiak (1% szans na spadek) oraz Puszcza (0,7%).

Michał Budzich