Prezydent UEFA zdradza szczegóły przełożonego EURO. „Mamy scenariusze na wszelki wypadek, gdyby…”

Szef UEFA Aleksander Ceferin w wywiadzie dla serbskiego dziennika uchylił rąbka tajemnicy w związku ze zbliżającym się EURO 2020 (21). Słoweniec wierzy, że turniej uda się rozegrać w dotychczasowym formacie z kibicami na trybunach.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat w ubiegłym roku. W związku z rozprzestrzenianiem się choroby odwołano wiele imprez z udziałem kibiców, w tym m.in. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz letnie Igrzyska Olimpijskie. Pomimo wprowadzenia na rynek szczepionki przeciw wirusowi, sytuacja na świecie, póki co, nie uległa znacznej poprawie. Kibice wciąż nie są pewni, czy będą mogli dostać się na stadion i czy turniej w ogóle się odbędzie.

Prezydent UEFA zdradza plany na EURO 2020 (21)

Prezydent Ceferin wciąż wierzy, że mistrzostwa uda się rozegrać w pierwotnej formie. Słoweniec nadmienił, że federacja ma w zanadrzu różne inne warianty, których jest w stanie użyć. Na ten moment turniej jest zaplanowany, by rozegrać go w 12 krajach wraz z kibicami.

– Jestem na 99,9% pewien, że mistrzostwa Europy odbędą zgodnie z planem się we wszystkich 12 miastach, tak jak planowaliśmy początkowo – powiedział szef UEFA w wywiadzie dla serbskiego dziennika „Informer”.

– Mamy scenariusze na wszelki wypadek, gdyby w którymś kraju sytuacja epidemiczny była zbyt trudna. Jestem jednak optymistą. Możemy zorganizować turniej w 11, 10 czy 9 miastach, a nawet w jednym kraju, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Na razie jednak trzymamy się wersji z 12 miastami w 12 krajach – dodał Ceferin.

ZOBACZ: Ibrahimović coraz bliżej powrotu i gry na EURO? „Zlatan otworzył drzwi do reprezentacji”

Michał Budzich