Prezydent Olympique Marsylii o przyszłości Milika: „To my zdecydujemy, co się stanie”

Czy Arkadiusz Milik zostanie na następny sezon w Marsylii? To pytanie spędza sen z powiek zarówno działaczom, jak i kibicom francuskiego zespołu. Polak od momentu transferu do OM stanowi ważny element w drużynie, jednak to czy opuści Stade Velodrome latem, pozostaje zagadką. Prezydent klubu twierdzi, że sytuacja 27-latka jest pod kontrolą.

Ściągnięcie Milika do Marsylii było dla Olympique doskonałym ruchem. Polak świetnie wkomponował się w drużynę i ma już cztery gole w siedmiu występach dla ekipy z Ligue 1. W ostatnim spotkaniu z Brest także wpisał się na listę strzelców. Jego bramka otworzyła wynik meczu, a OM ostatecznie wygrało 3-1.

Niepewność

Mimo szybkiej aklimatyzacji i dobrego wkomponowania się w zespół wciąż nie wiadomo, czy Milik pozostanie w Marsylii na przyszły sezon. W tej sprawie pojawiało się wiele plotek. Czasami do prasy docierały informacje o problemach finansowych OM, przez które klub musiałby zrezygnować z Polaka.

Co na to działacze ze Stade Velodrome? Prezydent Olympique Marsylii, Pablo Longoria twierdzi, że, póki co sytuacja 27-latka jest monitorowana i trzymana pod kontrolą. Co więcej, finalna decyzja będzie należeć do samego napastnika.

– Mamy kontrole nad piłkarzem i to my zdecydujemy, co się stanie w przyszłości. We Francji nie można mówić o klauzulach, co zresztą byłoby brakiem szacunku dla wielu osób. Naszym celem jest dalsza współpraca, ale zawsze trzeba być gotowym na trudności bądź nawet turbulencje – zapewnił Longoria.

– Arek jest szczęśliwy, że znów gra i mógł wrócić do zespołu narodowego. Naszą intencją jest zatrzymanie Arka na dłużej w klubie. Olympique ma pełną kontrolę nad sytuacją piłkarza – dodał.