Prezes Rakowa o sytuacji Marka Papszuna: „Nikt z Legii nie kontaktował się z nami w tym temacie”

Prezes Rakowa Częstochowa, Wojciech Cygan, ustosunkował się do wszelkich plotek związanych z zainteresowaniem Markiem Papszunem ze strony Legii Warszawa. Jak się okazuje, przedstawiciele Legii nie kontaktowali się jeszcze w tej sprawie z władzami Rakowa.

W ostatnich tygodniach niezwykle dużo mówi się na temat zainteresowania Markiem Papszunem ze strony Legii Warszawa. Na ten moment na przeszkodzie w realizacji transakcji staje kontrakt 47-letniego trenera z Rakowem Częstochowa, który obowiązuje do końca tego sezonu.

Wypowiedź Mioduskiego

W minionym tygodniu Dariusz Mioduski potwierdził plotki mówiące o tym, że Legia interesuje się Markiem Papszunem. Właściciel Legii dodał także, że jest on w stanie poczekać za obecnym trenerem Rakowa nawet do końca jego obecnego kontraktu. Całą wypowiedź Mioduskiego nt. Marka Papszuna przeczytacie tutaj.

Stanowisko właściciela Rakowa

Wspomniana wypowiedź Dariusza Mioduskiego nie spodobała się właścicielowi Rakowa, Michałowi Świerczewskiemu. W jednym z wywiadów sprzed kilku dni powiedział on, iż słowa prezesa Legii uderzają zarówno w klub, jak i szatnię. Dodał także, że nie rozmawiał on z właścicielem Legii w tej sprawie.

Komentarz prezesa Rakowa

Z Dariuszem Mioduskim rozmawiał natomiast prezes Rakowa, Wojciech Cygan. Co prawda miała to być tylko rozmowa prywatna, jednak przedstawiciel Rakowa miał powiedzieć właścicielowi Legii o swoich odczuciach. Cygan nadmienił, że trener Papszun wciąż ma ważny kontrakt z Rakowem i takie rozmowy oraz plotki mogą źle wpływać na zespół.

– W piątek po meczu z Leicester rozmawialiśmy prywatnie i powiedziałem mu jakie mam odczucia – rozpoczął Wojciech Cygan.

– Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że on ma kontrakt do końca czerwca i wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej będzie trenerem Rakowa także w meczu z Legią. Poza tym, nadal trwają rozgrywki i na pewno nie jest dla nas korzystną sytuacja, w której zamiast koncentrować się na sobie, musimy się zajmować wywiadami prezesów innych klubów – dodał prezes Rakowa Częstochowa.

– Trener ma ważny kontrakt, a my nie mamy pół przesłanki za tym, że ta sytuacja miałaby się zmienić. Nikt z Legii nie kontaktował się z nami w tym temacie – zaznaczył.


źródło: tvp sport

Michał Budzich