Poznaliśmy datę powrotu Milika, Rybusa i Dawidowicza. Wiemy, kiedy wrócą do treningów

Jakub Kwiatkowski zdradził, kiedy kontuzjowani kadrowicze wrócą do treningów z resztą drużyny. Chodzi o Arkadiusza Milika, Macieja Rybusa i Pawła Dawidowicza, którzy nabawili się niewielkich urazów. Rzecznik prasowy reprezentacji podał, że nastąpi to dzień po meczu z Rosją.

Sytuacja kontuzjowanej trójki wydaje się ustabilizowana. Początkowo obawiano się, że ani Rybus, ani Milik czy Dawidowicz nie pojadą na Euro. Teraz jednak wiemy, że tak się nie stanie, a przynajmniej stać się nie powinno.

Kiedy wrócą?

Póki co wspomniani zawodnicy trenują indywidualnie. Jakub Kwiatkowski wyjaśnił natomiast, że ich powrotu do zajęć drużynowych możemy się spodziewać po spotkaniu z Rosją.

– Jeśli chodzi o raport medyczny, to nic nowego się nie pojawiło. Wiemy, że trzech zawodników nie trenuje na boisku. Są to Maciej Rybus, Paweł Dawidowicz i Arek Milik. Po meczu z Rosją będą stopniowo wprowadzani do treningu na boisku – ogłosił rzecznik prasowy kadry.

Oczywiście podczas tego meczu niedostępny dla Paulo Sousy będzie Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli świętuje narodziny swojego syna. Także Radosław Majecki nie weźmie udziału w sparingu. Bramkarz przebywa na zgrupowaniu w Opalenicy jedynie w celu nabycia doświadczenia.

– Będzie do dyspozycji trenera 22 zawodników – zapewnił.

Towarzyskie spotkanie ze „Sborną” będzie pierwszym sprawdzianem Polaków przed Euro. Rozegrane zostanie we Wrocławiu 1 czerwca. Tydzień później „Biało-Czerwoni” podejmą w Poznaniu Islandię.