Poważne oskarżenia pod adresem Karima Benzemy. Piłkarz powiązany z terrorystami?

Mister spraw wewnętrznych Francji wysunął poważne oskarżenia wobec Karima Benzemy. Napastnik został posądzony o powiązania z grupą terrorystyczną. 
Od kilku dni trwają walki w ramach konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Głos w tej sprawie zabrał Karim Benzema. Napastnik Al-Ittihad opublikował trzy dni temu specjalną wiadomość w mediach społecznościowych, w których jasno opowiedział się po stronie Palestyńczyków.
– Wszystkie nasze modlitwy są kierowane dla mieszkańców Gazy, którzy po raz kolejny padają ofiarami niesprawiedliwych zamachów bombowych, które nie oszczędzają kobiet i dzieci – napisał.
Powiązany z terrorystami?

Na wpis 35-latka zareagował minister spraw wewnętrznych Francji, Gerald Darmanin. Polityk nie przebierał w słowach i oskarżył zawodnika o powiązania z kontrowersyjną organizacją.

– Jak wszyscy wiemy, pan Karim Benzema ma notoryczne powiązania z Bractwem Muzułmańskim – powiedział w „C News”.

Wspomniana organizacja powstała w 1928 roku w Egipcie. Jej główną ideologią było sprzeciwianie się zapędom brytyjskiego kolonializmu i umacnianie Islamu. Oficjalnie jest to organizacja o charakterze religijnym i polityczno-społecznym. Największe uznanie zyskała za działalność na rzecz klasy średniej i robotniczej. Obecnie uchodzi za najbardziej wpływową grupę w krajach arabskich.

Państwa jak Egipt, Austria czy Syria uznają Bractwo za terrorystów. Choć nie ma wśród nich Hiszpanii, to media także podłapały temat i zaczęły pisać o powiązaniach Benzemy z kontrowersyjną organizacją.