Polski piłkarz zmienia reprezentację! Otrzymał duński paszport, debiut już niebawem?

Michał Przybylski niebawem może zagrać w reprezentacji Wysp Owczych. Piłkarz, pochodzący ze Świnoujścia niemal całą karierę spędził w tamtejszych drużynach. Teraz otrzymał duński paszport, co pozwoli mu zagrać w farerskich barwach. 
Przybylski karierę piłkarską rozpoczął w 2016 roku. Niemal od samego początku gra na Wyspach Owczych, reprezentując tamtejsze drużyny. W latach 2018-19 grał jedynie w Widzewie Łódź, gdzie zaliczył cztery występy.
Nowy paszport

Obecnie 25-latek gra w jednej z silniejszych ekip Wysp Owczych – B36 Torshavn. Dzięki temu grał nawet w eliminacjach Ligi Konferencji, gdzie zanotował sześć meczów. Strzelił nawet bramkę przeciwko Palde FC (2-0) oraz zaliczył asystę z HNK Rijeka (1-3).

To jednak nie jedyne statystyki, którymi może pochwalić się Przybylski. Ofensywny pomocnik w sumie ma na koncie siedem goli i trzy asysty. W klubie uznają go za jednego z najważniejszych piłkarzy Torshavn.
Od jakiegoś czasu było wiadome, że piłkarz ubiega się o duński paszport, z racji swojego długiego, kilkuletniego pobytu na Wyspach Owczych. Już w rozmowie z „TVP Sport” wyznawał, że to jego marzenie od dziecka.

Teraz zdaje się, że to marzenie w końcu się spełni. Portal „Piłka Nożna na Wyspach Owczych” podał, że Przybylski dopiął swego i odebrał już wszystkie potrzebne dokumenty. Już w najbliższej przyszłości 25-latek będzie mógł zagrać dla reprezentacji Wysp Owczych. Następne zgrupowanie kadry zaplanowano na listopad, kiedy Farerzy zagrają z Norwegią towarzysko i z Albanią w eliminacjach Euro 2024.