Polska zagra z Estonią w barażach. Wyliczono szanse na awans na EURO 2024

Rywalem reprezentacji Polski w półfinale baraży o EURO 2024 będzie Estonia. Eksperci wyliczyli procentowe szanse Biało-Czerwonych na wygranie swojej ścieżki baraży.

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2024 miały być jedynie formalnością dla reprezentacji Polski. Na papierze łatwa grupa, miało być łatwo, szybko i przyjemnie. Niestety, rzeczywistość brutalnie sprowadziła nas na ziemię. Polacy zakończyli rywalizację za Albanią i Czechami, niewiele zabrakło a wyprzedziłaby nas także Mołdawia. Przed kilkoma dniami musieliśmy pożegnać się z szansami na bezpośredni awans poprzez kwalifikacje.
Pomimo kompromitacji w eliminacjach reprezentacja Polski wciąż może zagrać na EURO 2024. W marcu Polacy zagrają jeszcze w barażach Do awansu potrzebne będą dwa zwycięstwa. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie Estonia. Jeśli uda się to spotkanie wygrać, w meczu o awans Polacy zagrają ze zwycięzcą meczu Walia-Ukraina/Finlandia/Islandia. Rywal dla Walii będzie dopiero losowany. Losowanie odbędzie się już w czwartek.
Statystyczny profil „We Global Football” wyliczył szanse poszczególnych reprezentacji na wygraną w barażach i awans na EURO 2024. Szanse na awans Polaków oceniono na 40,7%.
Nieco bardziej szczegółowo możliwości Polaków na awans opisał użytkownik „AbsurDB”. Ocenił on procentowe szanse w zależności od rywala, z którym w drugim półfinale zagra Walia oraz od tego, czy potencjalny finał baraży zagramy u siebie, czy na wyjeździe. Przypomnijmy, jest już pewne, że półfinał z Estonią gramy na własnym terenie. O tym, kto będzie gospodarzem finału baraży dowiemy się podczas jutrzejszego losowania.
Jeśli do naszej ścieżki trafi Ukraina, to w przypadku finału baraży w Polsce nasze szanse wynoszą 49%, na wyjeździe 35%. W przypadku wylosowania Finlandii i potencjalnego finału u siebie szanse Polaków wynoszą 65%, a na wyjeździe 43%. Największe szanse Polski na awans będą w przypadku wylosowania Islandii – 66% jeśli finał będzie w Polsce i 45% jeśli na wyjeździe.

Michał Budzich

1 komentarz do “Polska zagra z Estonią w barażach. Wyliczono szanse na awans na EURO 2024”

Możliwość komentowania została wyłączona.