Polak wśród najlepszych bramkarzy w Anglii! Niesamowite statystyki, 5. w historii

Bartosz Białkowski od wielu lat występuje w klubach z Anglii. Polak należy do grona najlepszych bramkarzy, który kiedykolwiek grali w Championship. Nic dziwnego, że zyskał wysokie miejsce w rankingu czystych kont. 

36-latek trafił na Wyspy w 2006 roku. Wówczas odszedł z Górnika Zabrze i rozpoczął karierę w Ipswich Town. W kolejnych latach grał dla kolejnych angielskich klubów, jak Southampton, Barnsley, Notts County czy obecnie w Millwall. W sumie może się pochwalić aż 333 występami na poziomie angielskiej 2. ligi.

Wysoka pozycja

Białkowski zdążył sobie przez tyle lat wyrobić uznaną markę na Wyspach. Mało tego, wyliczenia portalu „playmakerstat” wskazują na to, że jest jednym z najlepszych bramkarzy, którzy kiedykolwiek występowali w Championship. Z ich statystyk wynika, że Polak zachował aż 97 czystych kont. Dzięki temu w rankingu najlepszych golkiperów zajmuje wysokie, 5. miejsce.

Poza 36-latek na próżno szukać w rankingu innych zawodników spoza Wielkiej Brytanii. Na 1. miejscu uplasował się Lee Camp, który nie wpuścił gola w aż 140 meczach. Przed Białkowskim znajdują się jeszcze: David Marshall (131), Paddy Kenny (103) oraz Kieren Woods (102).