Pogoń Szczecin gra… najwięcej w Ekstraklasie. Komiczna wypowiedź trenera „Portowców” [WIDEO]

Gdy trwała przerwa reprezentacyjna, większość polskich klubów rozgrywała mecze towarzyskie, aby nie wypaść z rytmu meczowego w trakcie sezonu. Większość, ale nie Pogoń Szczecin. Wytłumaczenie na taki stan rzeczy znalazł trener „Portowców”. 

W marcu odbyło się kilka sparingów z udziałem polskich klubów. Głównie grały one przeciwko sobie. Na takie pomysły wpadły między innymi Raków Częstochowa, który zagrał z Górnikiem Zabrze (1-3), czy Legia Warszawa, która kontrolnie zmierzyła się z GKS-em Katowice (3-0).

Najwięcej meczów w Polsce?

Taką samą drogą nie podążyła jednak Pogoń Szczecin, który nie zagrała żadnego meczu w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Kibice byli takim stanem rzeczy zaniepokojeni. Dziennikarze natomiast postanowili skierować pytania do trenera „Portowców” – Jensa Gustafssona.

Szwed postanowił odpowiedzieć, skąd wzięła się taka sytuacja. 44-latek wyliczył, że jego zespół… rozegrał w tym sezonie najwięcej meczów spośród wszystkich drużyn w Ekstraklasie. Licząc również Lecha Poznań, który awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

– Jeśli jesteśmy zainteresowani statystykami i liczbami, to myślę, że jeśli ktoś podliczy nasze wszystkie rozgrywki, w tym gry wewnętrzne, to okaże się, że żaden zespół z ligi nie grał tak często jak Pogoń – oznajmił pewnie na konferencji prasowej. 

– Moją decyzją było, że nie zagramy meczu sparingowego w tej przerwie. Po pierwsze dlatego, że wielu zawodników pojechało na kadrę, po drugie dlatego, że część zawodników zagrała w meczu drugiej drużyny – dodał.