Podolski może nawiązać współpracę z niemieckim klubem. Może to nastąpić w ciągu kilku miesięcy

 

BILD przekazał nowe informacje w sprawie przyszłości Lukasa Podolskiego. Według doniesień wspomnianego źródła piłkarz Górnika Zabrze może niedługo rozpocząć współpracę z FC Koeln, jako ambasador linii odzieżowej klubu.

 

Nowa funkcja „Poldiego”

Kontrakt Lukasa Podolskiego z Górnikiem Zabrze obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Według doniesień niemieckich mediów były reprezentant „Die Mannschaft” może zostać ambasadorem FC Koeln.

 

Zawodnik Górnika Zabrze ma zostać ambasadorem marki odzieżowej klubu. W przeszłości mówiło się również o podjęciu przez niego pracy w strukturach klubu. Ulrich Bauer z „Bilda” przyznał, że dyskutowano o jego kandydaturze w kontekście doradcy zarządu.

– Dedykowana kolekcja byłego piłkarza FC Koeln świetnie pasowałaby klubowi. W końcu była gwiazda Kolonii od dawna działa w branży modowej i posiada na rynku własną markę „Strassenkicker”. 38-latek zna się więc na rzeczy. Ponadto jego nazwisko jest nadal atrakcyjne w mieście i powinno zapewnić najwyższą sprzedaż w sklepach klubowych – tak jak miało to miejsce wcześniej w przypadku sprzedaży koszulek – czytamy.

– Od czasu odejścia byłego doradcy zarządu Joerga Jakobsa dyskutowano również o przyszłości „Poldiego” jako doradcy sportowego. Stanowisko to musiałoby zostać obsadzone od lata – zakładając, że zarząd wokół prezesa Wernera Wolfa pozostanie na stanowisku – dodał dziennikarz.

Wiele wskazuje na to, że plany władz klubu z Kolonii nie przeszkodzą Lukasowi Podolskiemu w wypełnieniu kontraktu w Górniku Zabrze.

Źródło: BILD, Sport.pl