Pini Zahavi oferował Lewandowskiego trzem klubom! Padły konkretne nazwy

Robert Lewandowski i Premier League? Takie połączenie zawsze interesowało kibiców. Okazuje się, że rzeczywiście, coś było w tym temacie na rzeczy. Angielscy dziennikarze podczas „Transfer Window Podcast” poinformowali, że agent 33-latka oferował go trzem klubom.

Kilka dni temu „Sky Sports” podało szokującą wiadomość, według której Lewandowski rozważa zmianę klubu. Następnie „Bild” w odniesieniu do tych informacji przekazał, że Polakowi nie podobają się działania Bayernu. Chodziło o temat Erlinga Haalanda oraz zwlekanie z nową umową, o czym więcej TUTAJ.

Trzy kluby z Premier League

Ostatnio podczas „Transfer Window Podcast” angielscy dziennikarze poruszyli temat Lewandowskiego. Zwrócili uwagę na to, że Pini Zahavi negocjował ewentualne warunki transferu 33-latka do Chelsea. Dodali jednak, że agent piłkarza oferował go także trzem innym klubom z Premier League.

– Robert Lewandowski został zaoferowany trzem klubom Premier League – Liverpoolowi, Manchesterowi United i Manchesterowi City. Każdy z nich wyraził zainteresowanie Polakiem – zdradził Ian McGarry, dziennikarz, w podkaście. 

– Problemem jest jednak cena, którą Bayern ma oczekiwać za Lewandowskiego. Klub pozwoli mu odejść jedynie za 110 mln euro. To za dużo dla Liverpoolu czy drużyn z Manchesteru – dodał.

Inny dziennikarz, Duncan Castles z „The Times” stwierdził, że Manchester United to najmocniejszy gracz w walce o Lewandowskiego. Władze „Czerwonych Diabłów” nie oszczędzają na transferach, zaś w ich składzie brakuje klasowego napastnika. Ewentualną lukę mógłby zapełnić właśnie Polak, jednak taki ruch mogliby wykonać dopiero za kilkanaście miesięcy.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że Bayern nadal nie przedstawił nowej oferty kontraktu 33-latkowi. Aktualna umowa snajpera z Bawarczykami wygasa w lipcu 2023 roku. Niewykluczone, że „Die Roten” będą chcieli zarobić na napastniku jeszcze przed startem sezonu 2022/23.