„Piłkarze myślą, że mają trenera-przygłupa” – ostre słowa Leśnodorskiego o Rumaku

Mariusz Rumak na razie ma pozostać trenerem Lecha Poznań i poprowadzić „Kolejorza” w niedzielnym meczu z ŁKSem. W ostrych słowach na temat szkoleniowca wypowiedział się Bogusław Leśnodorski. Były szef Legii Warszawa nie gryzł się w język. 
Po porażce Lecha z Puszczą (1-2) w Poznaniu zrobiło się bardzo gorąco. Pojawiały się nawet doniesienia o dymisji Mariusza Rumaka, które jednak szybko obalono. Szkoleniowiec miał dostać wolną rękę od zarządu i sam zdecydował, ze chce dalej prowadzić drużynę. Tym samym w niedzielę z ŁKSem na ławce ma wciąż zasiadać obecny trener „Kolejorza”.

„Trener-przygłup”

Sytuacja w wielkopolskim klubie jest ciężka, mimo dobrej sytuacji w tabeli. Głos w tej sprawie zabrał Bogusław Leśnodorski, który nie szczędził gorzkich słów pod adresem Mariusza Rumaka.

– Piłkarze myślą, że mają trenera-przygłupa, mówiąc wprost. To nie jest tak, że ci piłkarze chcą przegrywać. Jak dostają w ten sposób dwa gongi, to widzą, że coś jest nie tak. Obrona stałych fragmentów gry to elementarz każdego trenera. Ja bym zwolnił, bo zostawienie go nic nie zmieni. Uważam, że trzymanie się tego trenera to będzie strata dwóch miesięcy – powiedział były szef Legii. 
Puszcza w ostatnim meczu z Lechem była w stanie dwukrotnie zaskoczyć defensywę rywali. Widać było solidne przygotowanie drużyny przez Dawida Tułacza. Zdecydowanie inaczej wyglądało to z drugiej strony, na co również zwrócił uwagę Leśnodorski.

– Nie wiem, czy to, co robisz siódmy, czy dziewiąty raz z rzędu, można nazwać błędem. Błąd się zdarza, jak chcesz zrobić dobrze, ale ci nie wychodzi przez jakieś okoliczności, które cię zaskakują lub ludzie nie spełniają oczekiwań w nich pokładanych. Ciężko powiedzieć, że Mariusz Rumak zaskoczył albo jest sytuacja, której nie mogli przewidzieć. Skład był najlepszy w lidze, reszta się ośmiesza w lidze średnio co kolejkę, szczególnie na wiosnę – dodał.

Dodaj komentarz