Piłkarze Lecha Poznań ocenili losowanie. „Jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik”

 

Lech Poznań poznał rywala w ćwierćfinale Ligi Konferencji. Piłkarze mistrzów Polski ocenili wylosowanie włoskiej Fiorentiny.

Piłkarze o losowaniu

Kolejorz pokonał Djurgardens IF i awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Tam Polacy zmierzą się z włoską Fiorentiną. Piłkarze Lecha skomentowali rezultat losowania w rozmowie z klubowymi mediami.

– Dobre losowanie. Na tym etapie trzeba po prostu wyjść z jak największym entuzjazmem, cieszyć się tym gdzie jesteśmy. To na pewno będzie dla mnie fajna podróż, w Fiorentinie jest też kilku chłopaków, z którymi grałem, więc to będzie ciekawe spotkanie. Grałem w Serie A przeciwko tej drużynie, wiem czego się tam spodziewać. Myślę, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik – powiedział Bartosz Salamon.

Komentator ligi włoskiej ocenił losowanie Lecha Poznań. „Fiorentina to bardzo dobry rywal” [CZYTAJ]

– Jesteś w ćwierćfinale w rozgrywkach europejskich, więc liczysz się z tym, że nie będziesz już grać z ogórkami, tylko że każdy mecz to już jest przeciwnik z wysokiej półki. Samo to, że jesteśmy w takim gronie, to już jest wielka nobilitacja dla całego klubu, drużyny. Myślę, że przyjdzie jeszcze czas na przygotowanie się do tego meczu, na analizę. Teraz cieszmy się tym, że awansowaliśmy dalej, a nie koncentrujmy się na tym, co będzie – ocenił Filip Bednarek.

– To, że gramy pierwszy mecz u siebie nie ma dla mnie większego znaczenia. Fiorentina raczej podchodzi do tego meczu inaczej, niż my podchodzimy do nich. Zawsze lepiej jest grać pierwszy mecz na wyjeździe niż u siebie. Trzeba po prostu zagrać dobre spotkania i pokazać, że jesteśmy na tym etapie nieprzypadkowo i nawet z takimi rywalami potrafimy sobie poradzić – podsumował bramkarz Lecha Poznań.

Pierwszy mecz pomiędzy Lechem Poznań a Fiorentiną odbędzie się w czwartek 13 kwietnia na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Rewanż odbędzie się we Florencji tydzień później.

Źródło: Lech Poznań