Komentator ligi włoskiej ocenił losowanie Lecha Poznań. „Fiorentina to bardzo dobry rywal”

 

Lech Poznań zmierzy się z Fiorentiną w ćwierćfinale Ligi Konferencji. Komentator ligi włoskiej, Mateusz Święcicki ocenił losowanie mistrzów Polski.

Lech w ćwierćfinale

Mistrzowie Polski w czwartek pewnie pokonali szwedzkie Djurgarden w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Dzień później Kolejorz poznał rywala, z którym zmierzy się w ćwierćfinale rozgrywek. Przeciwnikiem drużyny Johna van den Broma będzie włoska Fiorentina.

Lech Poznań poznał ćwierćfinałowego rywala. Trudny przeciwnik na drodze do kolejnej rundy [REAKCJE]

Głos w sprawie losowania na antenie „Meczyków” zabrał Mateusz Święcicki. Komentator Eleven Sports uważa, że Viola to bardzo dobry rywal dla Lecha Poznań.

– Fiorentina mocno napina się na Ligę Konferencji. To drużyna z ciekawymi piłkarzami, którzy w dwumeczu z Bragą pokazali, że potraktują te rozgrywki serio. Gdyby Lech przeszedł „Violę”, to nie byłoby to już wejście o dwa stopnie, ale skok salto, po którym moglibyśmy mówić z dużym respektem o wielkim wyczynie polskiej drużyny – powiedział ekspert od ligi włoskiej.

– Wydaje mi się, że Fiorentina to bardzo dobry rywal dla Lecha, kiedy będzie trzeba grać pragmatycznie. Uważam, że „Kolejorz” ma jakość i określony styl. Choć ten styl nie musi być szczególnie atrakcyjny – dodał Święcicki.

Źródło: Meczyki.pl