„Persona non grata w kebabowniach” – duńskie media oceniły występ Grabary przeciwko Galatasaray

FC Kopenhaga wygrała wczoraj z Galatasaray (1-0) i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spora w tym zasługa Kamila Grabary, który zaliczył kolejne czyste konto i dobry występ. Teraz duńskie media wychwalają Polaka. 
Grabara najpóźniej latem przyszłego roku odejdzie z Kopenhagi do Wolfsburga. Na razie pozostaje jednak zawodnikiem mistrzów Danii, z którymi udało mu się awansować do fazy pucharowej LM.

„Persona non grata”

W meczu z Galatasaray Polak zachował kolejne czyste konto w tym sezonie, choć pracy w końcówce mu nie brakowało. Dziennikarze „Tipsbladet” nie ukrywają swoich zachwytów nad grą 24-latka. Za występ przeciwko tureckiej drużynie ocenili go na „czwórkę” w sześciostopniowej skali.
– Polski bramkarz stał się prawdopodobnie persona non grata we wszystkich kopenhaskich kebabowniach, po tym, jak dwa miesiące temu ostro skrytykował stadion Galatasaray i tureckich kibiców – napisali dziennikarze. 
– Po wtorkowym występie nic się nie zmieniło. W najbliższej przyszłości nie będzie mógł spokojnie zamówić shoarmy z dodatkowym chili – żartowali.
– Choć długo czekał na swoją pierwszą interwencję, to finalnie zanotował ich kilka. Kluczowe były zwłaszcza te w końcówce meczu. Dzięki nim zachował kolejne czyste konto – podsumowali.