Oto nowy lider kadry według Roberta Lewandowskiego. „Mówię: OK, on czuje się pewnie”

Robert Lewandowski wskazał, kto wyrasta na nowego lidera kadry. Wybór kapitana reprezentacji Polski padł na Przemysława Frankowskiego. O piłkarzu Lens podobnie wypowiadali się w ostatnim czasie dziennikarze oraz kibice. 
Od dawna w kontekście reprezentacji Polski toczy się dyskusja dotycząca tzw. „osobowości”. Często słychać głosy, że w kadrze brakuje liderów. Okazuje się jednak, że Robert Lewandowski takie lidera dostrzegł.

Postać wiodąca

Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie na kanale „Łączy nas Piłka” zgodził się z Adamem Delimatem, który stwierdził, że na lidera „Biało-Czerwonych” wyrasta Przemysław Frankowski. Piłkarz Lens dużo zyskał na zmianie selekcjonera. Michał Probierz często stawia na 26-latka, a ten oddaje mu w zamian dobre występy.

Tak, jak najbardziej. Mówimy o boisku, bo poza boiskiem “Franek” jest cichy i spokojny. Widzę, jak on reaguje na boisku, jaką ma mowę ciała, i mówię: OK, on czuje się pewnie, bierze odpowiedzialność, nie boi się. To jest super. Nie chodzi o to, że ktoś, kto nie boi się odpowiedzialności na boisku poza nim też musi być “do przodu”. Są różne charaktery, trzeba to zaakceptować – stwierdził Lewandowski. 
Frankowski od momentu przejęcia kadry przez Probierza zagrał w każdym meczu od pierwszych minut. Zaliczył także asystę w meczu z Wyspami Owczymi oraz golem w barażach z Estonią. W finale z Walią rozegrał pełne 120 minut i walnie przyczynił się do awansu do Euro 2024. W Niemczech będzie najprawdopodobniej pewniakiem do pierwszego składu.