Oszałamiająca wartość biznesów Lukasa Podolskiego! Niemiec zbudował „imperium”

Lukas Podolski jest znany przede wszystkim ze swojej wieloletniej kariery i gry w wielu znakomitych klubach. Od dłuższego czasu występuje w Górniku Zabrze, jednak poza piłką tworzy swoje kebabowe imperium. Dzięki temu biznesowi dorobił się naprawdę sporej fortuny. 
Niemiec wzbudza raczej pozytywne emocje wśród polskich kibiców. Szczególną sympatię zyskał wśród sympatyków Górnika Zabrze, którym obiecał, że zagra w ich klubie. I faktycznie tak zrobił. Od 2021 roku piłkarz dumnie reprezentuje barwy śląskiego klubu.

Majątek na kebabach

Podolski poza byciem świetnym piłkarzem, mistrzem świata z 2014 roku, ma także głowę do interesów. „Poldi” jest dumnym właścicielem sieci kebabów „Mangal Doner”, która w Niemczech ma aż 27 lokali. To jednak nie jedyny interes, jaki ma w swoim portfolio. Jest również w posiadaniu sieci lodziarni „Ice Cream United”.
Jak wyliczyli dziennikarze „The Sun”, na samych tych dwóch biznesach Podolski zarobił zawrotne kwoty. Oba gastronomiczne przedsięwzięcia mają mieć wartość 177,5 miliona funtów. Angielscy żurnaliści są pod wrażeniem zmysłu biznesowego piłkarza Górnika. Piszą wręcz o „imperium”, które zbudował 38-latek.