Ostre słowa pod adresem Czesława Michniewicza. „To żaden trener”

Stefan Szczepłek w rozmowie z portalem meczyki.pl zdecydowanie skrytykował Czesława Michniewicza. Dziennikarz negatywnie ocenił pracę byłego selekcjonera z reprezentacją Polski. 
Za kadencji Michniewicza „Biało-Czerwoni” osiągnęli swój najlepszy wynik na mistrzostwach świata od wielu lat. Polacy wyszli z grupy z Arabią Saudyjską, Meksykiem i Argentyną, a w 1/8 finału zagrali z Francją. Mimo dobrego wyniku na turnieju Cezary Kulesza zdecydował o nieprzedłużaniu kontraktu selekcjonera i postanowił zmienić go na Fernando Santosa.

„To żaden trener”

Wątek Michniewicza na dłuższy czas zniknął w polskich mediach. Powrócił teraz za sprawą programu meczyki.pl „Dwa Fotele”, w którym gościł Stefan Szczepłek. Znany dziennikarz bez ogródek przejechał się po szkoleniowcu.

– Nie zatrudniłbym Czesława Michniewicza z różnych powodów – również merytorycznych. Uważam, że to żaden trener. Takich jak on jest wielu. Jemu to wszystko spadło z nieba – podkreślił.
– Funkcja selekcjonera wymaga umiejętności zachowania się w sytuacjach krytycznych. Pan Michniewicz tego nie potrafił. Mam pretensje do niego nie tylko za jego zachowanie po meczu ze Szwecją – zaznaczył Szczepłek. 

Cytowany fragment – 35:22.

Dodaj komentarz