Old Trafford zostanie rozebrane? Taka opcja najbardziej się opłaca

 

Kibice Manchesteru United w ostatnich latach narzekają nie tylko na wyniki sportowe swojego ulubionego zespołu. Fani Czerwonych Diabłów często lamentują również na temat Old Trafford, które wymaga gruntownej przebudowy.
Zmiany w Manchesterze United

Sir Jim Ratcliffe wykupił 25% udziałów w Manchesterze United. W związku z tym kibice Czerwonych Diabłów oczekują inwestycji. Oprócz finansowania wydatków na cele sportowe fani mają nadzieję na usprawnienie stadionu.
„Walczyłbym o jego zatrudnienie”. Czeski dyrektor sportowy rozpływa się na temat Papszuna [CZYTAJ]

Old Trafford od dawna uchodzi za kultowy stadion, jednak jego standard odbiega od nowoczesnego. Firma Populous, która pracowała przy budowie stadionu Tottenhamu, przedstawiła swoje koncepcje, które można wdrożyć.
Według jej przedstawicieli w grę wchodzi całkowite wyburzenie obiektu lub jego przebudowa. Dyrektor firmy, Chris Lee jest zwolennikiem pierwszego z pomysłów. Twierdzi on, że taka opcja bardziej opłaciłaby się klubowi.

– Początkowe nakłady byłyby wysokie, ale przy Old Trafford jest mnóstwo terenu pod zabudowę. W dodatku United w trakcie budowy mogliby nadal korzystać z Old Trafford, więc nie traciliby zysków z dnia meczowego. Dostępną przestrzeń można wykorzystać pod budowę czegoś innowacyjnego i ekscytującego – wytłumaczył Lee.

Według medialnych doniesień koszt budowy nowego stadionu wyniósłby około 2 mld funtów.

Źródło: Daily Mail, Meczyki