Ogromny wpływ Messiego na ceny biletów z udziałem Interu Miami. Padł rekord MLS

 

Wpływ Lionela Messiego na Major League Soccer i Inter Miami okazał się ogromny. Jego przyjście do amerykańskiego klubu spowodowało kilkukrotną podwyżkę cen biletów.

Renoma Messiego

Lionel Messi zachwyca cały świat swoją formą w Interze Miami. Były piłkarz Paris Saint-Germain zanotował w amerykańskich rozgrywkach 11 bramek i 8 asyst. Argentyńczyk z miejsca stał się numerem jeden w klubie i całej lidze.

Nic więc dziwnego, że Messi przyciąga kibiców jak magnes. Bilety na mecze z udziałem Interu Miami wyprzedają się w zawrotnym tempie. Zainteresowanie wpływa również na ceny wejściówek. Według doniesień „Associated Press”, od przyjścia Argentyńczyka bilety podrożały pięciokrotnie.

UEFA prowadzi postępowanie przeciwko Legii Warszawa. Co z biletami na mecz z Aston Villą? [CZYTAJ]

Jako przykład podano niedawne spotkanie Interu Miami z Los Angeles FC. Kibice gości za bilety na ten mecz musieli zapłacić średnio 717 dolarów (około 3100 zł). Wspomniane wejściówki były najdroższymi w historii Major League Soccer.

Lionel Messi dołączył do amerykańskiego zespołu ponad dwa miesiące temu. Od tego czasu wejściówki na mecze z jego udziałem podrożały o 515 procent.

Źródło: AP, Meczyki.pl