Ogromny skandal w Holandii. Sędzia zawieszony dożywotnio za świętowanie z drużyną, której sędziował

Do gigantycznego skandalu doszło w 4. lidze holenderskiej. Sędzia został dożywotnio zdyskwalifikowany za świętowanie zdobycia pucharu z jedną z drużyn, której sędziował. Jej przeciwnikom pokazał cztery czerwone kartki, a w meczu doliczył aż piętnaście minut.
St. George wygrało w niedzielę mecz z SV De Valken, czym zapewniło sobie tytuł mistrzowski 4. ligi holenderskiej. Spotkanie sędziował niejaki Jan Smit, który w trakcie meczu podjął kilka bardzo kontrowersyjnych decyzji.

61-latek miał wyrzucić z boiska trzech piłkarzy Valken, a także członka sztabu szkoleniowego. Następnie doliczył piętnaście minut do regulaminowego czasu gry, w których St. George strzeliło gola na wagę zwycięstwa.

Skandal

Na tym jednak kontrowersje się nie skończyły. Internet obiegły nagrania z fety mistrzowskiej St. George, na których widać wspomnianego arbitra. Smit został przyłapany na świętowaniu razem z drużyną, której spotkanie dopiero co sędziował. Na filmikach widać, jak arbiter śpiewa klubowe przyśpiewki oraz podnosi z uśmiechem trofeum.
SV De Valken złożyło już skargę na sędziego, odnosząc się do jego wcześniejszych wybryków. W 2021 roku Smit został już bowiem zawieszony za „niewłaściwe zachowanie”. Tym razem kara od KNVB (holenderski związek) będzie dużo dłuższa. 61-latek został zawieszony dożywotnie.

Dodaj komentarz