Ogromne osłabienie reprezentacji Czech. W meczu z Polską zabraknie ich największej gwiazdy

Reprezentacja Czech przystąpi do meczu z reprezentacją Polski bez swojej największej gwiazdy. Problemy zdrowotne wyeliminowały z gry Patricka Schicka.

W poniedziałek rozpoczęła się marcowa przerwa reprezentacyjna. W tym miesiącu reprezentacja Polski rozegra dwa mecze – oba w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Na początek Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Czech, ten mecz zostanie rozegrany już w najbliższy piątek. Z kolei w poniedziałek, 27 marca Polacy zagrają z Albanią.

Problemy reprezentacji Polski

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos, nie ma szczęścia przed pierwszym zgrupowaniem. W ostatnich tygodniach kontuzji doznało wielu polskich piłkarzy. Ze względu na urazy na zgrupowaniu nie stawili się m.in. Arkadiusz Milik, czy też Kamil Glik. Wcześniej z problemami zdrowotnymi mierzyli się chociażby Robert Lewandowski, Krystian Bielik, czy Sebastian Szymański, na szczęście oni zdążyli już wrócić do pełni sił. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze sytuacja Kamila Piątkowskiego i Jana Bednarka. Obaj zostali powołani przez Fernando Santosa, jednak wciąż nie wiadomo, czy będą do dyspozycji portugalskiego trenera podczas marcowych meczów.

Osłabienie Czechów

Problemy zdrowotne piłkarzy nie dotyczą jedynie reprezentacji Polski. Tego typu bolączki ma również najbliższy rywal Biało-Czerwonych, czyli reprezentacja Czech. W meczu z Polską na pewno nie zagra Patrik Schick. Czeska federacja poinformowała, że piłkarza Bayeru Leverkusen z marcowego zgrupowania wyeliminowały problemy zdrowotne. Początkowo 27-latek znalazł się wśród piłkarzy powołanych przez selekcjonera.

Niedyspozycyjność Schicka

Patrik Schick bez wątpienia jest największą gwiazdą reprezentacji Czech. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 38 milionów euro – najwyżej spośród reprezentantów Czech. 27-letni napastnik rozegrał w narodowych barwach w sumie 35 spotkań. Strzelił w nich 18 bramek.


fot. UEFA

Michał Budzich