Ogrom zmian w prawach telewizyjnych w Polsce. Kto będzie transmitować najważniejsze ligi?

W Polsce rozpoczynają się wielkie zmiany w kwestii praw do transmitowania najważniejszych piłkarskich rozgrywek. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl przedstawił szczegółowe informacje w tej sprawie. Omówił je na YouTube w programie „Futbol Insajder”. 
W marcu pojawiły się pierwsze wieści o powrocie Ligi Mistrzów do „Canal+”. Dokładając te rozgrywki do posiadanych przez francuską stację Ekstraklasy, znaczącą wzmacniają jej pozycję na polski rynku. To jednak nie koniec wielu roszad, które mają mieć miejsce już niebawem.

Zmiany, zmiany…

Nadawców zmieni również wiele innych rozgrywek, jak: 1. Liga, Puchar Polski, Liga Europy lub Liga Konferencji Europy. Część z nich jest w posiadaniu „Viaplay”, które usuwa się z polskiego rynku.

Wiadomo już, że od przyszłego sezonu Liga Mistrzów wróci na trzy lata do „Canal+”.  TVP z kolei ma przejąć 1. Ligę i Puchar Polski. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podaje jednak, że ruszyły również rozmowy, które mają pozwolić Telewizji Polskiej na transmitowanie jednego meczu z kolejki Ekstraklasy i LM.
Liga Europy i Liga Konferencji ma z kolei trafić do Polsatu. Serie A z kolei prawdopodobnie pozostanie w Eleven Sports. Dziennikarz nie wyklucza, że francuska Ligue 1 zostanie bez nadawcy, podobnie jak w latach 2018-2020.

Dodaj komentarz