Oficjalnie: pierwszy letni transfer Wisły Kraków!

W przeciwieństwie do przygotowań zimowych, teraz Wisła chce szybko ułożyć plan na nowy sezon. Tym samym zostały wykonane pierwsze ruchy kadrowe i transfer do klubu. Nowym zawodnikiem „Białej Gwiazdy” został znany z występów w Pogoni Szczecin David Niepsuj. Podpisał umowę do końca sezonu 2020/21.

Drużynę ustawia się od obrony – jak widać także przy transferach i podpisywaniu umów. Ostatnio kontrakt z klubem przedłużył Marcin Wasilewski. Wiadomo za to, że na 99% odejdzie Rafał Pietrzak, który odrzucił ofertę Legii, ale chce wyjechać do zagranicznego zespołu. Teraz ekipę Macieja Stolarczyka wzmocniono Niepsujem, z którym decyzją Kosty Runjaicia Pogoń nie przedłużyła umowy.

23-letni obrońca w minionym sezonie Lotto Ekstraklasy zagrał w 10 meczach ligowych. Łącznie reprezentował Pogoń 40 razy, strzelając jednego gola. Wcześniej grał m.in. w VfL Bochum 1848 czy juniorskich zespołach Borussii Mönchengladbach i Bayeru Leverkusen. Polak ma także obywatelstwo niemieckie, urodził się w Wuppertal.

Do tego ogłoszono, że dwie osoby odchodzą z Wisły Kraków. Bramkarz Tobiasz Weinzettel nie dostał propozycji przedłużenia kontraktu. W klubie był od marca, pełnił rolę rezerwowego po kontuzji Michała Buchalika. Ze sztabu trenerskiego pierwszej drużyny odszedł za to Mariusz Kondak.

root admin
Śledź mnie