Oficjalnie: Marcin Robak ma nowy klub. Tam się go nie spodziewaliśmy!

Tak dużego transferu się nie spodziewaliśmy. Fakt, w ostatnich trzech sezonach strzelił 55 goli w Ekstraklasie. Jednak Marcin Robak ma już 37 lat. Koledzy z szatni mogą krzyczeć na niego „dziadzia”, ale jemu faktycznie nie robi to różnicy. Nieprawdopodobnie mocny fizycznie, zmysł killera, zabójcza skuteczność. Hitem jest, jak dobrze trzyma się były napastnik Śląska Wrocław. Zakończyła się właśnie saga z jego transferem. Były reprezentant Polski wzmocni… Widzew Łódź!

Robak to zawodnik, który śmiało dałby radę w Ekstraklasie. Ofertę składał mu Piast Gliwice, Śląsk chciał przedłużyć wygasającą umowę, a Miedź Legnica, która spadła na zaplecze, wręcz się o niego zabijała. Jednak Robak postawił na sentyment i zdecydował się na wielki powrót do Widzewa. Do drugoligowego Widzewa – podkreślmy. Teraz już nie widzimy możliwości na brak awansu tego zasłużonego klubu do 1. ligi. Sami popatrzcie na statystyki Robaka w trzech ostatnich sezonach:

2018/19 – 18 goli

2017/18 – 19 goli

2016/17 – 18 goli

Ile strzeli na trzecim poziomie rozgrywkowym? Jeśli nie będą mu przeszkadzać kontuzje (a do tej pory nie miał z nimi problemu), to nie zdziwimy się jak wyśrubuje rekord. W końcu to fizyczna liga, ale tężyzna to największy atut Robaka. Kości ma nadal mocne, a krzepę niesamowitą. Ciekawi jesteśmy nowego Widzewa, zwłaszcza, że już bez Zbigniewa Smółki, a z Marcinem Kaczmarkiem na ławce trenerskiej.

root admin
Śledź mnie