Oficjalnie: Legia kupuje piłkarza Górnika Zabrze!

To transfer z gatunku tych, o których dowiadujemy się dopiero w momencie ogłoszenia. Kto by się spodziewał, że Legia sięgnie po gracza z Górnika Zabrze? U Marcina Brosza był kluczowym piłkarzem, jednak od nowego sezonu będzie do dyspozycji Aleksandara Vukovicia. Przez jakiś czas… bo przecież wiadomo, że trenerzy nie wytrzymują w Legii całej rundy jesiennej. Tak czy tak – przed Walerianem Gwilią zostały już tylko testy medyczne.

Statystyki 25-latka nie powalają, bo w osiemnastu meczach strzelił tylko jednego gola, przy czym zaliczył cztery asysty. Jednak wrażenie pozostawił bardzo dobre i szkoda by było, gdyby Ekstraklasa straciła tego piłkarza. Jednak transfer do Legii to wielkie zaskoczenie. Wicemistrzów Polski będzie kosztować 300 tysięcy euro.

Przypominamy, że Gwilia do Górnika był jedynie wypożyczony. Jego klub to FC Luzern. Gruzin z ukraińskim obywatelstwem karierę zaczął w Metaliście Charków, grał też w białoruskim FK Mińsk czy BATE Borysów. Trzeba przyznać, że piłkarskie CV ma niezłe.

root admin
Śledź mnie