Oficjalnie: Brzęczek ogłosił pierwszego bramkarza reprezentacji!

Przed reprezentacją Polski kolejne spotkania w ramach eliminacji do Euro 2020. Po czterech zwycięstwach biało-czerwoni przewodzą grupie G z dorobkiem 12 punktów. Tuż przed wrześniową przerwą na mecze reprezentacyjne nasz selekcjoner ogłosił, kogo będzie w jej trakcie stawiać w bramce.

Już w piątek nasza kadra zmierzy się na wyjeździe z czwartą w tabeli Słowenią, a tuż po weekendzie jej rywalem będzie Austria. Dziś selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosił, że numerem jeden na pozycji bramkarza został Łukasz Fabiański. Jak podkreślił sam selekcjoner, była to dla niego bardzo trudna decyzja.

W tym sezonie Łukasz Fabiański rozegrał w barwach West Hamu cztery ligowe mecze. W ich trakcie wpuścił osiem bramek, w minioną sobotę, gdy rywalem było Norwich City, zanotował jednak pierwsze czyste konto w tej kampanii.

W eliminacjach do Euro 2020 golkiper brytyjskiej drużyny stawał w bramce reprezentacji dwukrotnie – podczas czerwcowych meczów z Macedonią Północną i Izraelem. W obu starciach nie przepuścił ani jednego strzału. Trzy miesiące wcześniej przeciwko Łotwie i Austrii naszej bramki strzegł Wojciech Szczęsny – on również zanotował dwa czyste konta.

root admin
Śledź mnie