Nowy kandydat do rozegrania sparingu z Polską. Silna drużyna z Ameryki chętna do gry

Pojawił się kolejny kandydat do rozegrania sparingu z reprezentacją Polski w czerwcu. Według „El Tiempo”, jeśli nie uda się zmierzyć z Niemcami, „Biało-Czerwoni” mogą zagrać z zespołem z Ameryki Południowej.

Reprezentacja Polski ma za sobą dwa pierwsze mecze pod wodzą Fernando Santosa. Na rozpoczęcie eliminacji Euro 2024 przegraliśmy z Czechami w Pradze (1-3). W drugim z kolei wygraliśmy z Albanią (1-0).

Z kim sparing?

Kolejny mecz w ramach eliminacji zagramy w czerwcu z Mołdawią. Na tym samym zgrupowaniu rozegramy także mecz towarzyski. Według wszelkich informacji rywalem drużyny Fernando Santosa będzie kadra Niemiec. Brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia tego spotkania.

W przypadku braku porozumienia z naszymi zachodnimi sąsiadami możemy zagrać mecz z ekipą z Ameryki Południowej. Zdaniem dziennikarzy „El Tiempo” chętna na taki sparing jest Kolumbia. Poza Polską rozważana jest także opcja gry z Serbią.

Ostatni raz z tą drużyną mierzyliśmy się jeszcze za kadencji Adama Nawałki podczas mundialu w Rosji w 2018 roku. Wówczas przegraliśmy 0-3 i pogrzebaliśmy swoje szanse na wyjście z grupy.