Nowe informacje ws. kontuzji kluczowego kadrowicza. Co z występem przeciwko Walii?

Odnośnie składu reprezentacji Polski na mecz z Walią pojawia się kilka znaków zapytania. Największym jest jednak zdrowie Przemysława Frankowskiego, który nie trenował ostatnio z resztą drużyny. Nowe wieści w sprawie piłkarza Lens przekazał „Przegląd Sportowy Onet”. 
Polska w czwartek wygrała mecz z Estonią (5-1) i awansowała do finału baraży, gdzie zmierzy się z Walią. Niestety, zwycięstwo przypłacone zostało zdrowiem Matty’ego Casha oraz zdobywcy pierwszego gola – Przemysława Frankowskiego. Uraz tego drugiego nie okazał się na szczęście zbyt poważny, ale wciąż trwa walka o przywrócenie zawodnika do pełni sprawności.

Uda się?

Choć kontuzja miała być drobna, to Frankowski ani w sobotę, ani w niedzielę nie trenował z resztą drużyny. Odbył za to zajęcia indywidualne, co zaniepokoiło kibiców i dziennikarzy. Piłkarz Lens zagrał z Estonią dobre spotkanie i jest postrzegany jako faworyt do gry w wyjściowej „jedenastce”.

Szanse na jego wyleczenie są jednak dość spore. Potwierdzają to informacje podane przez „Przegląd Sportowy Onet”. Ostateczna decyzja ma jednak zapaść w poniedziałek.
– Jego szanse na wykurowanie się do wtorku określane są jako duże. Kluczowe będzie to, czy Frankowski zdoła odbyć w trening przedmeczowy z drużyną – napisano. 

Polacy wylecą do Cardiff właśnie w poniedziałek. We wtorek rozegrają z kolei spotkanie z Walią w finale baraży. Stawką będzie awans na Euro 2024 w Niemczech.