Noriaki Kasai nadal to ma! 51-latek zaliczył świetne skoki i wygrał zawody w Sapporo [WIDEO]

Noriaki Kasai nadal zaskakuje swoją formą. 51-letni skoczek wygrał TVh Cup rozgrywany w Sapporo. Co ciekawe na skoczni widzieliśmy też innego japońskiego weterana – 3 lata młodszego Kazuyoshiego Funaki.
W czerwcu Kasai skończy 52 lata. Mimo zaawansowanego wieku Japończyk wciąż cieszy się sportem i potrafi zaskakiwać, jak za młodszych lat. Cechuje go również duża ambicja, która nie pozwala mu zadowolić się występami w Pucharze Kontynentalnym. Zawodnik nadal liczy na powrót do kadry na zawody Pucharu Świata.

Wciąż zaskakuje

Niewykluczone, że jego marzenia wkrótce się spełnią. Kasai zaprezentował się świetnie podczas TVh Cup w Sapporo. Skoczek oddał skoki na odległość 125 i 130 metrów, które dały mu zwycięstwo. Pokonał tym samym młodszych kolegów, w tym chociażby Keichiego Sato, który w zeszłym sezonie regularnie brał udział w zawodach PŚ.

Kasai nie był jedynym weteranem, który pojawił się w Sapporo. Skakał również 48-letni Kazuyoshi Funaki, ale on zaprezentował się już dużo słabiej. Pierwszy skok oddał co prawda na odległość 114 metrów, ale druga próba zakończyła się bardzo słabo. Skoczył tylko na 74 metry, a zawody zakończył na 21. miejscu.
Funaki swoje największe sukcesy odnosił ponad 25 lat temu. W Nagano w 1998 roku zdobył dwa złote medale na Igrzyskach Olimpijskich. Z Pucharem Świata pożegnał się natomiast po sezonie 2011/12.