Niewesołe prognozy przed barażami. Szanse Polaków ocenia się bardzo nisko

Jakie szanse ma Polska, jeśli chodzi o awans na mistrzostwa świata? Według „Gracenote Live” zajmującego się statystykami i analizą piłkarską – niewielkie. Daje nam się prawie najmniejsze szanse z całej ścieżki barażowej… 

„Biało-Czerwoni” w piątek poznali pierwszego rywala w barażach o mistrzostwa świata. Najpierw zmierzymy się na wyjeździe z reprezentacją Rosji. W drugim spotkaniu natomiast podejmiemy zwycięzcę pary Szwecja – Czechy. Ten mecz rozegramy jednak na własnym stadionie.

Niskie szanse

Choć w teorii losowanie nam sprzyjało, bo uniknęliśmy starć z dużo mocniejszymi drużynami, to wciąż nie możemy mówić o „spacerku”. Zarówno Rosja, jak i Czechy czy Szwecja nie należą do najłatwiejszych przeciwników. Tym bardziej że ze „Sborną” zmierzymy się na wyjeździe.

Dlatego nasze szanse na wyjazd do Kataru ocenia się… dosyć nisko. Mowa tu konkretnie o 20 proc. „Gracenote Live”, profil na Twitterze zajmujący się analizą statystyk w piłce nożnej niżej stawia jedynie Czechy (18 proc.). Największe szanse daje się natomiast Szwecji (36 proc.), a niżej Rosji (26 proc.).

Jeśli chodzi natomiast o szanse wygrania pierwszego meczu barażowego, to sytuacja wygląda analogicznie. Czechom daje się zaledwie 36 proc. szans na pokonanie Szwecji (64 proc. na wyeliminowanie Czech). Natomiast Polakom daje się 39,5 proc. na wygranie meczu z Rosją (60,5 proc.).