Andrzej Duda pomagał w transferze Ernesta Muciego? Nietypowe podziękowania prezydenta Besiktasu

Wiceprezydent Besiktasu wygłosił przemówienie po transferze Ernesta Muciego. W swojej wypowiedzi wspomniał m.in. Andrzeja Dudę, któremu podziękował.
W piątek został dopięty transfer Ernesta Muciego z Legii Warszawa do Besiktasu. Turecki klub zapłacił za albańskiego piłkarza 10 milionów euro. 22-latek podpisał kontrakt do 2027 roku.
Besiktas zapłacił za Muciego 10 milionów euro. Był to nie tylko najdroższy zakup w historii Besiktasu, ale także największa sprzedaż w historii Legii. W historii Ekstraklasy były tylko dwa większe transfery wychodzące. Legia zagwarantowała sobie także 10% od przyszłego transferu.
Po ogłoszeniu transferu głos zabrał wiceprezydent Besiktasu, Hüseyin Yücel. W swojej wypowiedzi Tureck podziękował prezesowi PSG, a także… prezydentowi Andrzejowi Dudzie! Wychodzi na to, że polski prezydent mógł brać udział w realizacji transferu. Nie wiemy jednak, jakie były szczegóły.

– Chciałbym podziękować prezydentowi Polski, Andrzejowi Dudzie, i prezesowi PSG, Nasserowi Al-Khelaifiemu – powiedział wiceprezydent Besiktasu cytowany przez „sporx”.

– Gdyby nasz prezydent Hasan Arat nie zaangażował polskiego prezydenta w transfer Ernesta Muçiego, nie moglibyśmy sfinalizować tego transferu- dodał Hüseyin Yücel cytowany przez „A spor”.

źródło: sporx.com, A spor

Michał Budzich