Niespodziewany transfer Filipa Marchwińskiego? Gigant zainteresowany wychowankiem Lecha

Już niedługo możemy być świadkami kolejnego wielkiego transferu Lecha Poznań. „Kolejorz” może sprzedaż Filipa Marchwińskiego, którym poważnie zainteresował się turecki gigant. Więcej piszą o tym tamtejsze media. 
Lech Poznań w bieżącym sezonie nie może mówić o szczególnie udanym sezonie. Wielkopolski klub zajmuje 3. miejsce w tabeli i jest świeżo po zwolnieniu Johna van den Broma. Dodatkowo nie zagrał w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy po tym, jak w kwalifikacjach lepszy okazał się Spartak Trnawa.

Turecki gigant zainteresowany

Dodatkowo z klubu może niebawem odejść ważny zawodnik. Mowa konkretnie o Filipie Marchwińskim, którym mocno interesować ma się Galatasaray. Według Gsgazete.com na ten transfer naciskać ma sam trener ekipy ze Stambułu – Okan Buruk. Dziennikarze twierdzą, że stwierdził wprost, iż „przydałby się drużynie”.
Na ten moment nie wiemy jednak, ile Marchwiński mógłby kosztować. Należy pamiętać, że mówimy o zawodniku, który wciąż nie przedłużył kontraktu z Lechem, choć wygasa już latem przyszłego roku.
Co istotne – media przypominają, że pomocnik mógł trafić do Turcji już wcześniej. Trzy lata temu zainteresowany Polakiem miał być Besiktas. Do transferu jednak nie doszło ze względu na brak porozumienia między klubami.
Marchwiński radzi sobie dobrze w trwającym sezonie. W 24 meczach strzelił 8 goli i dołożył 3 asysty, czym zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski. Udało mu się nawet w niej zadebiutować 12 października minionego roku w meczu z Wyspami Owczymi. Później miał jeszcze okazję zagrać z Mołdawią.
Gdyby 22-latek trafił do Galatasaray, dołączyłby do całkiem sporej polskiej kolonii. Obecnie w Super League występują między innymi Sebastian Szymański, Krzysztof Piątek czy Adam Buksa. Ten pierwszy radzi sobie wręcz kapitalnie w Fenerbahce.