Niespodziewany kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski. Nie jest to Polak!

Cezary Kulesza rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Na celowniku prezesa PZPN znalazł się zagraniczny szkoleniowiec, o czym informuje „Interia”.
Przed Cezarym Kuleszą trzeci wybór selekcjonera reprezentacji Polski w ciągu niespełna dwóch lat. Na początku 2022 roku postawił na Czesława Michniewicza, który zastąpił na stanowisku Paulo Sousę. Po mundialu w Katarze PZPN nie przedłużył umowy z Michniewiczem, a Cezary Kulesza postawił na Fernando Santosa. Niestety, Portugalczyk nie wytrzymał w Polsce nawet roku i w środę poinformowano o rozwiązaniu z nim umowy.
Tym razem PZPN z Cezarym Kuleszą na czele nie ma zbyt dużo czasu na wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Już w październiku polska drużyna narodowa rozegra kolejne mecze w eliminacjach EURO 2024. Powołania muszą zostać rozesłane w ciągu najbliższych kilkunastu dni. W związku z małą ilością czasu na poszukiwania selekcjonera wydaje się, że Kulesza postawi na trenera z Polski. Media najczęściej wymieniają Marka Papszuna i Michała Probierza. Przewijają się również nazwiska Skorży, Urbana, czy Nawałki.
Powierzenie reprezentacji Polski obcokrajowcowi nie jest jednak wykluczone. Ciekawą informację opublikowała „Interia”. Według przekazanych informacji na oku Cezarego Kuleszy znalazł się Kosta Runjaić! Niemiecki trener od ponad roku prowadzi Legię Warszawa. Wcześniej trenował Pogoń Szczecin. Runjaić już wcześniej był rozważany przez Kuleszę podczas wcześniejszych poszukiwań selekcjonera.
źródło: interia

Michał Budzich

2 komentarze do “Niespodziewany kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski. Nie jest to Polak!”

Możliwość komentowania została wyłączona.