Niesamowite spotkanie w Amsterdamie! Dramatyczna pogoń Ukraińców, świetny gol Yarmolenki

Niedzielne spotkanie pomiędzy Niderlandami a Ukrainą było najciekawszym z dotychczas rozegranych. Nasi wschodni sąsiedzi musieli uznać wyższość Holendrów, którzy rozpoczęli Euro od zwycięstwa 3:2.

Niesamowity Bushchan

Pierwsza połowa należała do golkipera z Ukrainy. Georgi Bushchan popisał się kilkoma świetnymi interwencjami i to dzięki niemu obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Grad bramek

Prawdziwy festiwal goli rozpoczął się w drugiej połowie. Wijnaldum otworzył wynik spotkania w 52. minucie, a 7 minut później dorobek bramkowy Holendrów powiększył Weghorst.

15 minut później Ukraińcy zaczęli odrabiać straty. Najpierw fantastycznym uderzeniem popisał się Andriy Yarmolenko, a chwilę po nim do siatki trafił Yaremchuk.

W 85. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Denzel Dumfries. Zawodnik PSV odpokutował swoje fatalne pudło z pierwszej połowy i pokonał Bushchana strzałem z główki.