Nieoficjalnie: Fernando Santos zwolniony z reprezentacji Polski!

Fernando Santos przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski! Według informacji Piotra Koźmińskiego Portugalczyk został zwolniony przez Cezarego Kuleszę. 

Od porażki z Albanią (0-2) atmosfera wokół reprezentacji Polski zgęstniała niewyobrażalnie. Pod gigantycznym znakiem zapytania stanęła również pozycja Fernando Santosa. W najbliższych dniach miała się wyjaśnić jego przyszłość i chyba teraz nastąpił przełom.

Zwolniony?

Cezary Kulesza odbył pierwsze spotkanie z 68-latkiem we wtorek. Wówczas jednak nie miało dojść do większych konkluzji, a strony odłożyły dalsze rozmowy na następne dni. Niespodziewanie okazuje się, że Santos miał zostać zwolniony już dzisiaj. Takie rewelacje przedstawił Piotr Koźmiński.

– Według mojej wiedzy Fernando Santos przestaje być trenerem reprezentacji Polski!!!! – napisał dziennikarz „Wirtualnej Polski” na portalu „X” (dawniej Twitter).

Na ten moment informacje Koźmińskiego są niepotwierdzone. Jeśli się nie myli, to niebawem powinniśmy dostać oficjalny komunikat PZPN-u.

Aktualizacja

Według Piotra Koźmińskiego PZPN nie zostanie zmuszony do zapłacenia Santosowi dużego odszkodowania za przedwczesne zakończenie umowy. Dziennikarz twierdzi, że Portugalczyk miał przystać na warunki przedstawione przez Cezarego Kuleszę.

– Choć w mediach pojawiały się różne kwoty co do jego zarobków, to Santos tak naprawdę zarabiał dużo mniej. Nie jest też prawdą, że kontrakt przedłużałby mu się, gdyby Polska zagrała w barażach. Prolongatę zapewniał mu tylko awans z pierwszego lub drugiego miejsca w grupie – dodaje na stronie „WP Sportowe Fakty”.