Niebywała interwencja Szczęsnego! Polak uratował Juventus w 94. minucie [WIDEO]

Juventus pokonał w środę Napoli i zwyciężył mecz o Superpuchar Włoch. Zwycięstwo „Starej Damie” zapewniły bramki Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moraty. Prawdziwym bohaterem okazał się jednak Wojciech Szczęsny, który w końcówce nie dopuścił do wyrównania.

Wieczór na Reggio Emilia był zdecydowanie wyjątkowy dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie dość, że otworzył wynik starcia z Napoli, to jeszcze oficjalnie został najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej. 35-latek wyprzedził w klasyfikacji Josefa Bicana (759 goli), strzelając swoją 760 bramkę w karierze.

Portugalczyk napoczął rywali w 64. minucie. Dzieła dokonał Alvaro Morata w doliczonym czasie gry. Hiszpan mógłby jednak nie mieć okazji, żeby tego dokonać, gdyby nie fenomenalna postawa Wojtka Szczęsnego.

Polak uratował Juve

30-latek w czwartej minucie doliczonego czasu popisał się niezwykłą interwencją. Polski bramkarz, leżąc na murawie obronił nogami strzał Hirvinga Lozano. Doskonałe zachowanie goalkeepera pozwoliło Juventusowi dograć mecz z chłodną głową i finalnie zamknąć je dwie minuty później.

Zobacz bramki oraz kapitalną interwencję Szczęsnego: